Bűntelenül büntetve

* * ½     4 értékelés
Önéletrajz

Bűntelenül büntetve


Kisadorjáni Szilágyi Domokos

Szilágyi Domokos 1926. szeptember 21-én született Kisadorjánban (Nyárádgálfalva község, Maros megye), nyolcgyermekes földműves családban. Az elemit a kisadorjáni unitárius egyházi iskolában végezte, 1940-1944 között a marosvásárhelyi Polgári Fiúiskolában tanult tovább. Ezt követően a marosvásárhelyi tanítóképző főiskolát végezte el. 1948-tól a borszéki általános iskola helyettes tanára. 1950-től a nyárádgálfalvi általános iskolában tanított, ugyanabban az évben megnősült. 1951 őszétől másfél évig katona, majd leszerelése után Marosvásárhelyen a Tudomány- és Kultúraterjesztő Társaság munkatársa. 1956-tól 1963-ig a Közélelmezési Tröszt adminisztratív osztályának a vezetője.


1936. április 3-án a Securitate letartóztatta, és koholt vádak alapján 3 évi börtönbüntetésre ítélte. 1964. július 28-án szabadult amnesztiával, ezután két évig az Arta Mobila bútorszövetkezetnél, két évig a zöldségkereskedelmi vállalatnál, majd 18 évig a gyógyszerforgalmazó vállalatnál (Centrofarm) dolgozott. 1987 januárjától nyugdíjas. Nős, két gyermek édesapja.


1976-tól a marosvásárhelyi unitárius egyházközség presbitere, majd az egyházközség jegyzője és 1988-tól a Maros-Küküllői Unitárius Egyházkör felügyelő gondnoka. 1998-ban, hűséges egyházi szolgálatáért a “tiszteletbeli köri felügyelő gondnok” címmel tüntette ki az Unitárius Egyház Főtanácsa.

  • Szerkesztő: Kuszálik Péter
  • ISBN: 978-606-556-001-7

ITT és MOST VÁRJUK A HOZZÁSZÓLÁST!

Email cím (nem tesszük közzé) A kötelezően kitöltendő mezőket * karakterrel jelöljük

*

A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>